piątek, 11 stycznia 2013

Śmiertelne farby do włosów - KU PRZESTRODZE ! ! !

Dzisiaj chciałbym Wam powiedzieć, a raczej przestrzec przed szkodliwym działaniem farb do włosów. Ostatnio przez przypadek trafiłam na dwa artykuły. Jeden z nich dotyczy farby Lorea'l Preference, a drugi farby, którą można kupić w Anglii „Nice n’ Easy” firmy Clairol.

Niestety jest to dość przykra sprawa. Nawet sobie nie zdajemy sprawy z takich skutków zwykłego farbowania włosów.. Niby to tylko farba, a jednak może bardzo zaszkodzić. Po przeczytaniu tego artykułu, aż nie mogłam uwierzyć , że kobieta zmarła po głupim farbowaniu włosów. Lekko się przeraziłam bo farbowałam włosy tą farbą już kilka razy, po drugie jakoś nigdy nie robiłam prób uczuleniowych, wydawało mi się to zawsze zbyteczne. I pewnie nie jedna z Was wyszła też z takiego założenia...?


Czy któraś z Was w ogóle interesowała się składem farb do włosów? Bo ja Wam szczerze powiem, że jakoś nigdy mnie to nie interesowało. Niektóre z Was pewnie wiedzą, a reszta nie (tak jak i ja do dzisiaj), że farby zawierają taki składnik jak PPD, który w dużej ilości może powodować złe skutki. Nigdy się tym nie interesowałam. Okazuje się, że nadużywanie tego składnika może zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór układu moczowego. Użycie PPD w farbie do włosów jest ściśle regulowane przez prawo UE. Nie może być go w farbie do włosów więcej niż 6%.

6 komentarzy:

 1. Wow, ja sama nie mialam pojecia..

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezle, ale nie dziwie sie, ile tam roznej chemii i to kladziesz ma skore glowy, przy samym mozgu, to musi szkodzic, dlatego ja sie przerzucam na ziola niebawem:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Bogu nie farbuję włosów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. między innymi dlatego ja już nie farbuję włosów. Nawet nie chodzi o skład, chociaż to sama chemia, ale to co wdychamy podczas nakładania farby na pewno nie służy nam dobrze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)
Komentarze z reklamami albo wpisami typu "obserwuję - zapraszam do mnie", "obserwuj" będą ignorowane i usuwane.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...